Personer med emneord «Identitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Boos, Beverly Stipendiat +47-22845078 beverly.boos@psykologi.uio.no Sosialpsykologi, Konflikt, Konfliktlinjer, Materiell kultur, Identitet, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Eriksen, Thomas Hylland Professor +47-22844128 90050293 (mob) t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisering, Modernitet, Klima, Kultur, Identitet, Norge, Australia, Indiske Hav, Karibia
Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47-22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Kulturarv, Samisk, Identitet, Etnisitet, Museer og museologi, Materiell kultur, Urbefolkning
Führer, Laura Maria Stipendiat l.m.fuehrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Goncalves, Kellie Postdoktor +47-22856094 kellie.goncalves@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Globalisering, Mobilitet, Samfunnsgeografi, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Interkulturell kommunikasjon, ELF, Flerspråklige arbeidsplasser og blåsnipparbeidsplasser, Tjenestearbeid, Opplevelsesturisme, Semiotiske landskap, Språkpolitikk, Identitet
Hegna, Kristinn Førsteamanuensis +47-22840711 kristinn.hegna@iped.uio.no Identitet, Sosial ulikhet og utdanning, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Kvantitative utdanningsanalyser, Etnisitet, Moderne oppvekst, Seksualitet, Overganger, Kjønn, Kvalitativ metodologi, Pedagogikk, Yrkesfag
Hoëm, Ingjerd Professor +47-22856532 +47 91850335 ingjerd.hoem@sai.uio.no Identitet, Rom/sted, Ritualer, Stillehavet, Polynesia, Tokelau/New Zealand
Johansson, Joel Stipendiat joel.johansson@ifikk.uio.no Idehistorie, Følelseshistorie, National identity, Kulturarv, Identitet, Byhistorie, Landbrukshistorie, Ungdom
Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47-22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk språk, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Semantikk, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Migrasjon, Identitet, Oversettelsestudier, Talespråk, Diskurs markører
Larsen, Kjersti Professor +47-22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Mobilitet og migrasjon, Indiske hav, Kjønn, Sør-Sudan, Sosialantropologi, Ritualer og kosmologi, Performativitet, Identitet, Religion, Etnografi, Islam
Lexander, Kristin Vold Postdoktor +47-22854790 +47-93224317 k.v.lexander@iln.uio.no Flerspråklighet, digital kommunikasjon, tekstmeldinger, literacy practices, identitet, språkpolitikk, flerspråklige familier, wolof, Senegal, Kodeveksling
Lomeu, Rafael Stipendiat +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Nielsen, Harriet Bjerrum Professor Emerita +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina
Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 (mob) m.y.h.rudberg@iped.uio.no Psykososial teori, Ungdom, Pedagogikk, Kjønn, Identitet, Moderne oppvekst
Thorleifsson, Cathrine Forsker c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Politisk antropologi, Nasjonalisme, Identitet, Globalisering, Grenser, Europa, Midtøsten, Israel
Viestad, Vibeke Maria Førstelektor +47-22841904 41467354 (mob) 41467354 v.m.viestad@iakh.uio.no Arkeologi, Historisk arkeologi, Materiell kultur, Sørlige Afrika, Museer og museologi, Klær og kropp, Urbefolkning, Etnisitet, Identitet
Wikan, Unni Professor emeritus - Sosialantropologisk institutt +47-22855729 unni.wikan@sai.uio.no Identitet, Kjønn, Rettsantropologi, Menneskerettigheter, Ære, Integrering, Indonesia, Kulturteori, Midtøsten, Norden
de Leon Born, Victoria Stipendiat v.de.l.born@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet, Sosialisering