Personer med emneord «Danning»

Navn Telefon E-post Emneord
Bostad, Inga Professor +47 22842035 +47 93085191 (mob) inga.bostad@iped.uio.no Filosofi, Danning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Den nordiske utdanningsmodellenEx.phil., Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori
Hogstad, Kjetil Horn Universitetslektor +47 22844883 k.h.hogstad@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Danning, Ontologi
Hohr, Hansjörg Professor emeritus hansjorg.hohr@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Estetikk, Lek, Folkeeventyr, Danning, Demokrati
Hörmann, Bernadette Postdoktor +47 22858151 bernadette.hormann@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Didaktikk, Danning
Lie, Elin Rødahl Stipendiat +47 22855607 e.r.lie@iped.uio.no Pedagogikk, Kjønnsforskning, Danning, Pedagogisk filosofi, Likestilling
Liu, Fengshu Professor +47 22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Løvlie, Lars Professor Emeritus +47-40248461 (mob) lars.lovlie@iped.uio.no Danning, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogikk
Solbrekke, Tone Dyrdal Professor +47 22844408 +47 91350516 (mob) t.d.solbrekke@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonelt ansvar, Profesjonsutdanning, Utdanningspolitikk, Danning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Strand, Torill Professor +47 22855388 torill.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Semiotikk, Diskursanalyse, Retorikk, Danning, Demokratisering, Kosmopolitisme, Globalt medborgerskap