Personer med emneord «politisk økonomi»

Navn Telefon E-post Emneord
Austvoll, Knut Ivar Stipendiat +47-22850314 90963384 (mob) +47-90963384 k.i.austvoll@iakh.uio.no Arkeologi, Bronsealder, Teori og metode, Politisk økonomi
Berge, Tarald Laudal Stipendiat 99569666 (mob) t.l.berge@stv.uio.no Politisk økonomi, Internasjonal investeringsrett, Kvantitativ metode, Internasjonal politikk, Utenlandske direkteinvesteringer
Bølstad, Jørgen Postdoktor +47-22858818 jorgen.bolstad@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Komparativ politikk, Offentlig politikk, Politisk økonomi, Finanskrise, Demokrati, Representasjon, Kvantitativ metode
Dypedokk, Kristin Stipendiat +47-22858722 kristin.dypedokk@sum.uio.no Bærekraftig kosthold, Styresett, naturressursforvaltning, Mat, Politisk økonomi, samfunnsgeografi
Ellingsen, Nicolai Stipendiat 90508490 (mob) 90508490 nicolai.ellingsen@econ.uio.no Makroøkonomi, Politisk økonomi, Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd
Fiva, Jon H. Professor II +4791193403 (mob) jon.h.fiva@bi.no Politisk økonomi, Økonomisk politikk, Inntekt arbeid og velferd, Samfunnsøkonomi
Geissler, Paul Wenzel Professor +47-22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania, Arktis, Svalbard
Gjerløw, Haakon Stipendiat haakon.gjerlow@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Kvantitativ metode
H. Tørnblad , Silje Stipendiat +47 951 11 916 Politisk økonomi, Lobbying i EU, Europeisk integrasjon, Institusjoner, European Commission
Hagedorn, Marcus Professor +47-22845576 marcus.hagedorn@econ.uio.no Inntekt arbeid og velferd, Samfunnsøkonomi, Offentlig økonomi, Politisk økonomi, Penger kreditt og finans
Harstad, Bård Professor 22856052 bardh@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Økonomisk politikk, Politisk økonomi, Spillteori, Ressurser energi og miljø
Hegna, Torje Stipendiat torje.hegna@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Politisk økonomi, Internasjonal økonomi
Hjort, Ingrid Stipendiat +47-22841655 ingrid.hjort@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Politisk økonomi, Miljø og klima, miljø- og ressursforvaltning, Lobbyisme, Innovasjon, Grønn politisk tenkning, Teknologiutvikling
Hveem, Helge Professor emeritus 22857188 95053437 helge.hveem@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Utviklingsforskning, Globalisering, Direkteinvesteringer, Markedsmakt, Internasjonale institusjoner
Jensenius, Francesca Refsum Førsteamanuensis +47-22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Knutsen, Carl Henrik Professor +47-22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Knutsen, Tora Kjærnes Stipendiat t.k.knutsen@econ.uio.no Politisk økonomi, Vekst og utvikling, Inntekt arbeid og velferd
Laterza, Vito Postdoktor +47-22854994 vito.laterza@sai.uio.no fagforening, det sørlige Afrika, bærekraftig utvikling, sosial mobilisering, Sør-Afrika, arbeid, Politisk økonomi, politisk mobilisering
Lind, Jo Thori Professor +47-22844027 j.t.lind@econ.uio.no Politisk økonomi, Vekst og utvikling, Økonomisk politikk, Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd
Nesje, Frikk Stipendiat +47 22855259 frikk.nesje@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Politisk økonomi, Ressurser energi og miljø
Nilssen, Tore Professor +47 22854936 +47 95211211 tore.nilssen@econ.uio.no Næring marked og konkurranse, Inntekt arbeid og velferd, Politisk økonomi, Samfunnsøkonomi, Adferd informasjon og strategi
Ognedal, Tone Førsteamanuensis +47 22855131 tone.ognedal@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Næring marked og konkurranse, Inntekt arbeid og velferd, Politisk økonomi
Storesletten, Kjetil Professor +47-22844009 kjetil.storesletten@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd, Vekst og utvikling, Politisk økonomi, Penger kreditt og finans
Thoresen, Thor Olav Forsker +47-22844345 98649213 (mob) +47 986 49 213 t.o.thoresen@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Politisk økonomi
Torsvik, Gaute Professor +47-22857434 gaute.torsvik@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Politisk økonomi, Inntekt arbeid og velferd
Wang, Yikai Postdoktor +47-22850224 yikai.wang@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd, vekst og utvikling, Politisk økonomi