Personer med emneord «kjønn»

Navn Telefon E-post Emneord
Berg, Anne-Jorunn Senterleder +47-22858973 41123867 (mob) 41123867 a.j.berg@stk.uio.no Feministisk teori, Kjønn, Kjønnsforskning, Multikulturalisme, Vitenskapsteori
Bitsch, Anne Forsker anne.bitsch@stk.uio.no Samfunnsgeografi, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Voldtekt, Menn, Maskuliniteter, Utviklingsstudier, Menneskerettigheter
Brekke, Tone Irene Postdoktor +47-22858743 t.i.brekke@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Litteratur, Romantikken, Feministisk teori, Vitenskapsteori
Damsa, Dorina Stipendiat +47-22850134 dorina.damsa@jus.uio.no Kjønn, Flyktninger, Minoriteter, Marginalisering, fengselstraff
Ericsson, Kjersti Professor emeritus kjersti.ericsson@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kjønn, Marginalisering, Barn
Furseth, Inger Professor +47-22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Kjønn, Sosiologi, Migrasjon
Fürst, Elisabeth L'orange Professor emerita 22858316 41645192 (mob) e.l.furst@sai.uio.no Kjønn, Kropp, Feministisk teori, Medisinsk antropologi, Vitenskapsteori, Norden, Moldova
Gross, Lena Stipendiat lena.gross@sai.uio.no Globalisering, Miljø, Makt, Ressursforvaltning, Sosial endring, Canada, Grønland, Norge, Kjønn
Guzman-Gallegos , Maria A. Postdoktor - Sosialantropologisk institutt +47-22854042 m.a.guzman-gallegos@sai.uio.no Globalisering, Natur/kultur, Politikk, Kjønn, Sosial endring, Økologisk antropologi, Sosiale bevegelser, Statsdannelse, Person og Kropp, Amazonas, Latin-Amerika.
Hegna, Kristinn Førsteamanuensis +47-22840711 kristinn.hegna@iped.uio.no Identitet, Sosial ulikhet og utdanning, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Kvantitative utdanningsanalyser, Etnisitet, Moderne oppvekst, Seksualitet, Overganger, Kjønn, Kvalitativ metodologi, Pedagogikk, Yrkesfag
Helseth, Hannah Forsker hannah.helseth@nkvts.no Kjønn, Kjønnsforskning, Seksualitet, Sosiale bevegelser, Islamsk feminisme, Feministisk teori
Hjukse, Kaja Berg Stipendiat +95-9764001070 k.b.hjukse@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Sosial endring, Religion, Buddhisme, Kjønn, Myanmar, Sørøst-Asia
Hoffart, Amund A. Rake Universitetslektor Amund.Hoffart@oru.se Filosofi, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Interseksjonalitet
Holter, Øystein Gullvåg Professor +47-22858953 o.g.holter@stk.uio.no Samfunn, Kjønnsbalanse, Kjønn, Likestilling, Menn, Maskuliniteter, Sosiologi, Sosialhistorie, Samfunnsøkonomi
Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Emosjoner, Fertilitet, Slektskap, Økologisk antropologi, Kjønn
Høigård, Cecilie Professor emeritus cecilie.hoigard@jus.uio.no Rettssosiologi, Straff, Kjønn, Kriminologi, Marginalisering, Rettssystemet
Kitchen-Døderlein, Deborah Lynn Førsteamanuensis +47-22856952 90948254 (mob) 90948254 d.l.kitchen-doderlein@ilos.uio.no United States historie og kultur, Amerikanske Sosial historie, Kjønn, Race, Film, Raseblandet Sex Kjærlightet og Ekteskap, Forskningsmetoder, Hukommelse, Amerikanere i Norge
Kvernflaten, Birgit Postdoktor 22858794 birgit.kvernflaten@sum.uio.no Global helse, Kjønn, Latin-Amerika, mødrehelse
Larsen, Kjersti Professor +47-22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Mobilitet og migrasjon, Indiske hav, Kjønn, Sør-Sudan, Sosialantropologi, Ritualer og kosmologi, Performativitet, Identitet, Religion, Etnografi, Islam
Laugerud, Solveig Stipendiat +47-22858947 solveig.laugerud@stk.uio.no Rettssosiologi, Kjønn, Kjønnsforskning, Seksualitet, Vold, Maskuliniteter
Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Lohne, Kjersti Postdoktor +47-22850121 +47 97175846 kjersti.lohne@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, krig og konflikt, Rettsliggjøring, Straff, krigsforbrytelser, Kjønn, Overvåkning og personvern
Manzanares Monter, Sara Alejandra Stipendiat s.a.m.monter@sai.uio.no Slektskap, Personhood, Makt, Kjønn, Latin-Amerika, Reproduksjon, Politikk, Urbefolkninger, Mexico
Mühleisen, Wencke Forsker wencke.muehleisen@stk.uio.no Kjønnsforskning, Seksualitet, Medieforskning, Skeiv teori, Medier, Kjønn, Intimitet
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no historie, Identitet, Geologi, Mat, Humanitarismen, Globalisering, Kjønn, Kultur/Natur, Migrasjon, Middelhavet, Norge, Brasil
Nielsen, Kenneth Bo Førsteamanuensis +47-22858856 k.b.nielsen@ikos.uio.no Rettigheter, India, Land, Motstand, Sociale bevægelser, Lov, Indisk politik, Kjønn
Nielsen , Harriet Bjerrum Professor emerita +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina
Orning, Sara Førstelektor (permisjon til 2020) s.e.s.orning@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Historie, Helse, Kropp, Litteratur, Film, Kulturstudier
Pettersen, Vilde Andrea Stipendiat +47-22858932 v.a.pettersen@stk.uio.no feminisme, anarkisme, Emma Goldman, politisk filosofi, kjønn
Rogg, Unn Elisabet Universitetslektor +47-22858744 u.e.rogg@stk.uio.no Feminisme, Akademia, Kjønn, Kjønnsforskning, Sosial klasse, Likestilling
Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 (mob) m.y.h.rudberg@iped.uio.no Psykososial teori, Ungdom, Pedagogikk, Kjønn, Identitet, Moderne oppvekst
Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47-22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Skilbrei, May-Len Instituttleder +47-22850110 m.l.skilbrei@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Kjønn, Europarett, Marginalisering
Skumsnes, Reinert Vikjord Seniorkonsulent +47-22858742 +4795904022 (mob) r.v.skumsnes@stk.uio.no Kropp, Kjønn, Famile, Epistemologi, Ontologi, Kjønnsforskning, Historie, Egyptologi
Snickare, Lotta Karin Seniorrådgiver +47-22855542 +47 948 53 365 l.k.snickare@mn.uio.no Kjønn, Organisasjon, Kjønnsforskning, Forskningsformidling, Ledelse, Maskulinitet, Likestilling, Bedriftsøkonom, Demokrati
Sollund, Ragnhild Professor +47-22850124 +47-92863397 (mob) ragnhild.sollund@jus.uio.no Rettsstaten, Kriminalitet og avvik, Marginalisering, Kjønn, Kriminologi og rettssosiologi
Standal, Karina karina.standal@sum.uio.no energi, Asia, samfunnsgeografi, kjønn, utvikling
Storm-Mathisen, Ardis Forsker +47-22858721 ardis.storm-mathisen@stk.uio.no Sosiologi, Kjønn, Kropp, Familie, Hverdagsliv, Barn, Ungdom
Stølen, Kristi Anne Professor emeritus +47-22858980 k.a.stolen@sum.uio.no Fattigdom, Forvaltning av naturressurser, Kjønn
Sundsbak, Ragnhild Univ.bibliotekar +47-22854708 ragnhild.sundsbak@ub.uio.no Bibliotek, Statsvitenskap, Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Kjønn, EndNote
Svendby, Rannveig Forsker +47-41188993 rannveig.svendby@stk.uio.no Sosialantropologi, Medisinsk antropologi, Menn, Maskuliniteter, Mannsforskning, Trafikkulykker, Risikoadferd, Funksjonsnedsettelser, Rehabilitering, Kjønnsforskning, Kjønn, Skjønnhetsidealer
Syse, Karen Victoria Lykke Førsteamanuensis +47-22858949 k.v.l.syse@sum.uio.no Kjønn, Natur og kultur, Landskap, Mat
Van Der Velden, Maja Førsteamanuensis +47-22852816 majava@ifi.uio.no menneskerettigheter, bærekraftige teknologi, bærekraftsmålene, deltakende design, e-avfall, kjønn, regulering, reparasjon, resirkulering
Vislie, Camilla Stipendiat (permisjon til 2019) camilla.vislie@stk.uio.no Kjønn, Seksualitet, Ungdom, Subjektivitet, Voldtekt
Wikan, Unni Professor emeritus - Sosialantropologisk institutt +47-22855729 unni.wikan@sai.uio.no Identitet, Kjønn, Rettsantropologi, Menneskerettigheter, Ære, Integrering, Indonesia, Kulturteori, Midtøsten, Norden
Winther, Tanja Førsteamanuensis +47-22858915 tanja.winther@sum.uio.no Energi, klima, kjønn, forbruk, praksis, bærekraftig utvikling, livskvalitet, Asia, Afrika, Norge
Young, Anna Stipendiat +47-22858946 anna.young@stk.uio.no Litteratur, Amerikansk litteratur, Britisk litteratur, Barn, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Kjønn og litteratur
Økland, Jorunn Professor (permisjon til 2019) +47-93442088 (mob) jorunn.okland@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Teologi, Religion, Feminisme, Religionskritikk