Personer med emneord «etikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Blandhol, Sverre Professor 900 37 326 sverre.blandhol@jus.uio.no Kontraktsrett, Forhandlinger, Etikk, Retorikk, Tvisteløsning, Miljørett, Europarett
Busch, Emil Junge Stipendiat e.j.busch@teologi.uio.no Etikk, Profesjonsetikk, Religionsfilosofi
Christoffersen, Svein Aage Professor emeritus +47 22850320 s.a.christoffersen@teologi.uio.no Systematisk teologi/Samtidsteologi, Etikk, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Coman, Alina Postdoktor +47 22850668 +47 92665137 alina.coman@medisin.uio.no Etikk, kvalitative metoder, Psykisk helse, Teknologi, kulturstudier
Edqvist, Pia Kristina Overingeniør +47 90138361 p.k.edqvist@khm.uio.no Konservering, Arkeologisk konservering, Materiell kultur, Materiell analyse, Laborativ arkeologi, Etikk, Bærkraftighet
Eide, Tormod Seniorkonsulent +47 22845113 tormod.eide@psykologi.uio.no Forskningsstøtte, Ekstern finansiering, Forskningsadministrasjon, Etikk, Cristin, Open Access
Ekberg, Sebastian Stipendiat sebastian.ekberg@teologi.uio.no Systematisk teologi/Samtidsteologi, Dogmatikk, Ekklesiologi, Estetikk og religion, Etikk, Helgener og hellighet, Hermeneutikk, Humanisme, Interreligiøs dialog, Kristen kunst og ikonografi, Kristologi, Mariologi, Middelalderkristendom, Ortodoksi og heresi, Religionsfilosofi, Østlig kristendom, Latin
Elster, Jakob Førsteamanuensis +47 22845530 jakob.elster@nchr.uio.no menneskerettigheter, etikk, politisk filosofi, bioetikk, forskningsetikk, autonomi
Engelstad, Irene Professor emeritus +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Hafstad, Kjetil Professor emeritus +47 22850322 kjetil.hafstad@teologi.uio.no Systematisk teologi, Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Dogmatikk, Etikk
Hjort, Maria Astrup Professor +47 22859472 m.a.hjort@jus.uio.no Rettshistorie, Sivilprosess, Straffeprosess, Etikk
Lerheim, Birgitte Førsteamanuensis +47 22850385 91795331 birgitte.lerheim@teologi.uio.no Profesjonsetikk, Etikk, Protestantisme
Malnes, Raino Sverre Professor +47 22855176 r.s.malnes@stv.uio.no Politisk teori, Politisk filosofi, Samfunnsfilosofi, Etikk, Vitenskapsfilosofi, Frankrike
Moen, Ole Martin Forsker +47 22859102 +47 41686074 (mob) 41686074 o.m.moen@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk, Anvendt etikk, Bevissthetsfilosofi
Neumark, Thomas Postdoktor +47 22858925 thomas.neumark@sum.uio.no Øst-Afrika, Utvikling, Global helse, antropologi, fornybar energi, etikk
Preus, Inger Julie Nygaard Universitetslektor - Filosofi (emeritus) i.j.n.preus@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Etikk, Feministisk filosofi, Makt og avmakt, Religionsfilosofi, Tidsfilosofi
Ruyter, Knut W Professor II 91184062 (mob) k.w.ruyter@medisin.uio.no Etikk
Saugstad, Jens Professor i filosofi 22856978 90608040 (ikke for studenthenvendelser) (mob) jens.saugstad@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk, Deontologi, Anvendt etikk, Kant, Epistemologi, Bevissthetsfilosofi, Wittgenstein, Politisk filosofi
Sletnes, Kari Universitetslektor +47 22855846 +4799544539 (mob) kari.sletnes@ifikk.uio.no Ex.phil., Filosofi, Idehistorie, Etikk, Skriving
Smajdor, Anna Førsteamanuensis +47 22857546 anna.smajdor@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk
Steen, Petter Andreas Professor emeritus +47 90686007 (mob) p.a.steen@medisin.uio.no Akuttmedisin, Hjerte og sirkulasjon, Etikk, Hjerteischemi, Hjerneischemi, Traumatologi
Sterri, Aksel Stipendiat +4798039096 aksel.sterri@ifikk.uio.no Anvendt etikk, Filosofi, Etikk
Wig, Ståle Postdoktor +47 22854486 +4790523201 stale.wig@sai.uio.no Utvikling, etikk, business, økonomisk antropologi, penger, bistandsarbeid, Afrika, Lesotho, Cuba
Wyller, Trygve Eiliv Professor emeritus +47 22850359 +47 97029427 (mob) t.e.wyller@teologi.uio.no Systematisk teologi/Samtidsteologi, Praktisk teologi, Diakoni, Etikk, Ekklesiologi, Romteori, Nordisk protestantisme