Personer med emneord «etikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Blandhol, Sverre Professor 900 37 326 sverre.blandhol@jus.uio.no Kontraktsrett, Forhandlinger, Etikk, Retorikk, Tvisteløsning, Miljørett, Europarett
Elster, Jakob Førsteamanuensis +47-22845530 jakob.elster@nchr.uio.no etikk, forskningsetikk, bioetikk, menneskerettigheter, politisk filosofi, autonomi
Engelstad, Irene +47-22856948 +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Hafstad, Kjetil Professor emeritus +47-22850322 kjetil.hafstad@teologi.uio.no Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Religion og politikk, Dogmatikk, Kjønn og teologi, Etikk
Hauge, Mona-Iren Førsteamanuensis 92017764 monaireh@psykologi.uio.no Kultur- og samfunnspsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi, Metode, Etikk, Sosialpsykologi
Hjort, Maria Astrup Førsteamanuensis +47-22859472 m.a.hjort@jus.uio.no Sivilprosess, Straffeprosess, Rettshistorie, Etikk
Malnes, Raino Sverre Professor +47-22855176 raino.malnes@stv.uio.no Politisk teori, Politisk filosofi, Samfunnsfilosofi, Etikk, Vitenskapsfilosofi, Frankrike
Moen, Ole Martin Forsker +47-22859102 +47-41686074 (mob) 41686074 o.m.moen@ifikk.uio.no Anvendt etikk, Etikk, Filosofi, Bevissthetsfilosofi
Moljord, Gøril Stipendiat +47-22845631 goril.moljord@isp.uio.no Spesialpedagogikk, Utviklingshemning, Autonomi, Selvbestemmelse, Spesialundervisning, Individuelle opplæringsplaner (IOP), ADL (activities of daily living), Inkludering, Utfordrende atferd, Pedagogisk filosofi, Etikk
Preus, Inger Julie Nygaard Universitetslektor - Filosofi (emeritus) i.j.n.preus@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Etikk, Feministisk filosofi, Makt og avmakt, Religionsfilosofi, Tidsfilosofi
Rasmussen, Josephine Munch Førsteamanuensis +47-22841947 j.m.rasmussen@iakh.uio.no Arkeologi, Kulturarv, Konflikt, Kulturminneforvaltning, Etikk
Ruyter, Knut W Professor II 91184062 (mob) k.w.ruyter@medisin.uio.no Etikk
Rønsdal, Kaia Dorothea Mellbye Schultz Postdoktor +47-22850392 +47 92649100 k.d.m.s.ronsdal@teologi.uio.no Etikk, Profesjonsetikk, Diakoni, Fenomenologi, Religion og medborgerskap
Saugstad, Jens Professor +47-22856978 +47-90608040 (mob) jens.saugstad@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk, Deontologi, Anvendt etikk, Kant, Epistemologi, Bevissthetsfilosofi, Wittgenstein, Politisk filosofi
Sletnes, Kari Universitetslektor +47-22855846 +4799544539 (mob) kari.sletnes@ifikk.uio.no Ex.phil., Filosofi, Idehistorie, Etikk, Skriving
Smajdor, Anna Førsteamanuensis +47-22857546 anna.smajdor@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk
Steen, Petter Andreas Professor emeritus +47-90686007 (mob) p.a.steen@medisin.uio.no Akuttmedisin, Hjerte og sirkulasjon, Etikk, Hjerteischemi, Hjerneischemi, Traumatologi
Sterri, Aksel Stipendiat +4798039096 aksel.sterri@ifikk.uio.no Anvendt etikk, Filosofi, Etikk
Strandberg, Caj Professor +47-22844833 caj.strandberg@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk, Estetikk, Normativitet
Wig, Ståle Stipendiat +47-22854486 +4790523201 stale.wig@sai.uio.no Utvikling, etikk, business, økonomisk antropologi, penger, bistandsarbeid, Afrika, Lesotho, Cuba
Wyller, Trygve Eiliv Professor +47-22850359 +47-97029427 (mob) t.e.wyller@teologi.uio.no Diakoni, Profesjonsetikk, Sekularitet, Hermeneutikk, Protestantisme, Systematisk teologi, Fenomenologi, Religion og medborgerskap, Etikk
Østensen, Vera Rådgiver +47-22845107 vera.ostensen@psykologi.uio.no Forskningsrådgiver, Ekstern finansiering, EU, Horisont2020, NFR, Nettverksbygging, Karriereveiledning, Etikk, Strategi, Lovverk, Oxford, Forskningsadministrasjon