Personer med emneord «demokrati»

Navn Telefon E-post Emneord
Aashamar, Peter Nicolai Stipendiat 93098107 p.n.aashamar@ils.uio.no Fagdidaktikk, Samfunnsfagdidaktikk, Demokratisk medborgerskap, Demokrati
Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47 22858198 e.h.allern@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Politiske partier, Demokrati, Interesseorganisasjoner, Nordic
Butenschøn, Nils August Andresen +4790016143 n.a.a.butenschon@nchr.uio.no Menneskerettigheter, demokrati, statsutvikling, Midtøsten
Byrkjeflot, Haldor Professor 90657112 haldor.byrkjeflot@sosgeo.uio.no Demokrati, Makt-Identitet-Politikk, Organisasjon-arbeid-ledelse, Komparative reformer, Omdømme og tillit
Bølstad, Jørgen Førsteamanuensis +47 97167242 jorgen.bolstad@stv.uio.no Komparativ politikk, Demokrati, Politisk psykologi, Valgadferd, Offentlig opinion, Bayesiansk statistikk, Kvantitativ metode, Årsaksslutninger
Djuve, Vilde Lunnan Postdoktor +47 48055639 (mob) v.l.djuve@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Statistikk, regime breakdown, Demokrati, Diktatur, democratization, autocratization, protest
Engelstad, Fredrik Professor emeritus +47-22854002 fredrik.engelstad@sosgeo.uio.no Demokrati, Kultursosiologi, Makt-identitet-politikk, Organisasjon-arbeid-ledelse, Sosiologi
Eriksen, Erik Oddvar Professor 22 85 88 70 909 58 187 (mob) e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit, EØS-avtalen
Fjørtoft, Trym Nohr Stipendiat +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 (mob) t.n.fjortoft@arena.uio.no Demokrati, Ekspertise, Legitimitet, EU
Fossheim, Karin Ph.d.-kandidat +47 916 65 581 (mob) karinfos@student.sv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Nettverk, Demokrati, Representasjon
Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Konstitusjonalisme, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit
Føllesdal, Andreas Professor andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Gates, Scott Professor +47 22841654 scott.gates@stv.uio.no Internasjonal politikk, Konflikt, Offentlig politikk og administrasjon, Borgerkrig, Spillteori, demokrati, Korea, India, Nepal, USA politikk
Hagtvet, Bernt Professor emeritus 99575610 Komparativ politikk, Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Europeisk politikk, Ideologier
Hohr, Hansjörg Professor emeritus hansjorg.hohr@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Estetikk, Lek, Folkeeventyr, Danning, Demokrati
Holst, Cathrine Professor +47 22 85 88 89 41528831 cathrine.holst@sosgeo.uio.no Demokrati, Ekspertise, Politisk teori, Europeisk integrasjon, Likestillingspolitikk, Feministisk teori
Hultberg, Laura Isabelle Stipendiat l.i.hultberg@ils.uio.no utdanning for bærekraft, Kritisk pedagogikk, Demokrati, Geografididaktikk, Samfunnsfagdidaktikk, Øko-marxisme, Post-politikk, Historisk materialisme
Jison, John Raymond Belnas Stipendiat j.r.b.jison@ikos.uio.no Sosiale bevegelser, Sosiale medier, Autoritærisme, demokrati, Politisk kultur
Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Lord, Christopher Professor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit
Olsen, Espen D. H. Forsker + 47 22 85 88 72 e.d.h.olsen@arena.uio.no Demokrati, Statsborgerskap, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Rose, Lawrence Edmund l.e.rose@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunepolitikk, Metode, Statistikk, Demokrati, Statsvitenskap
Ruud, Arild Engelsen Professor +47 22856712 a.e.ruud@ikos.uio.no Sør-Asia, India, Politisk kultur, Bangladesh, populisme, demokrati
Smørdal, Ole Forsker 93080473 (mob) ole.smordal@uv.uio.no IKT og læring, Designbasert forskning, Deltagende design, Demokrati
Snickare, Lotta Karin Forsker +47 948 53 365 l.k.snickare@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Organisasjon, Ledelse, Bedriftsøkonom, Maskulinitet, Demokrati, Likestilling, Forskningsformidling
Stokke, Kristian Professor +47 22855242 +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Demokrati, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Makt-identitet-politikk, Minoriteter, Samfunnsgeografi, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning
Törnqvist, Olle Professor emeritus +46705814085 Komparativ politikk, Utviklingsforskning, Demokrati, Sør og Sørøstasia
Vabo, Signy Irene Professor +47 22854430 97516395 s.i.vabo@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, Forvaltningspolitikk, Demokrati, Velferdsstat, Nordic
Vranic, Anja Stipendiat 41499192 anja.vranic@media.uio.no Kjønn, Kjønnsroller, Identitet, Iscenesettelse, Feministiske teorier, Postfeministiske teorier, Politisk kommunikasjon, Retorikk, Medier og kommunikasjon, Minoriteter, Demokrati, Makt, Troverdighet, Tillit
Wig, Tore Professor +47 22844998 90527229 tore.wig@stv.uio.no Konflikt, krig, revolusjon, protest, demokrati, diktatur, Borgerkrig, politiske institusjoner, Internasjonal politikk
Østerud, Øyvind oyvind.osterud@stv.uio.no Internasjonal politikk, Demokrati, Geopolitikk