Personer med emneord «arabisk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aarseth, Mathilde Becker Forsker +4793691559 +4793691559 mathildeba@gmail.com Midtøsten, Arabisk, Irak, SIMS, islam and politics, Climate Change, Oil Politics in the Gulf Region, UiO:Energi, Energi, Det grønne skiftet, Mathilde Becker Aarseth
Guth, Stephan Professor +47 22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Hofheinz, Albrecht Hermann Førsteamanuensis +47 22856854 47285768 a.h.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Høigilt, Jacob Professor +47 22854150 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, nyhetsmedier, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Leirvik, Oddbjørn Birger +47 22850363 +47 97173541 o.b.leirvik@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Systematisk teologi, Islamske studier, Interreligiøse dialog, Humanisme, Hermeneutikk, Moderne religionskritikk, Arabisk
Makboul, Laila Postdoktor laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Arabisk, Kjønn og religion, Islam, Islamisme, Salafisme, Avkolonial teori, Saudi-Arabia
Mejdell, Gunvor Professor emerita 99726480 gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47 22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Tomren, Ingvild Stipendiat +47 91863021 ingvild.tomren@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Egypt, Populærkultur, Populærmusikk