Personer med emneord «Utviklingsforskning»

Navn Telefon E-post Emneord
Dalen, Monica Professor Emeritus +47-91514318 (mob) monica.dalen@isp.uio.no Adferdsrelaterte lærevansker, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Spesialpedagogikk, Tilpasset og inkluderende opplæring, Utviklingsforskning, Internasjonale adopsjoner
Dokken, Karin Førsteamanuensis +47-22858792 karin.dokken@stv.uio.no Utviklingsforskning, Internasjonal politikk i Afrika, Ny-regionalisme, Transnasjonalisme, Afrikansk sikkerhetspolitikk, Internasjonal politikk, Integrasjon mellom stater
Garcia-Godos, Jemima Førsteamanuensis +47-22855293 +47 48216138 jemima.garcia-godos@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsstudier, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning, Politisk Geografi, Latin-Amerika, Menneskerettigheter, Post-konflikt samfunn
Hesselberg, Jan +47-22855919 jan.hesselberg@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsforskning, Utvikling-politikk-miljø
Hveem, Helge Professor emeritus 22857188 95053437 helge.hveem@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Utviklingsforskning, Globalisering, Direkteinvesteringer, Markedsmakt, Internasjonale institusjoner
Stokke, Kristian Professor +47-22855242 97014168 (mob) +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Demokrati, Samfunnsgeografi, Makt-identitet-politikk, Utvikling-politikk-miljø, Minoriteter, Utviklingsforskning
Strand, Håvard Førsteamanuensis +47-22855198 havard.strand@stv.uio.no Utviklingsforskning, Komparativ politikk, Valg og Demokrati
Törnquist, Olle Professor +47-22855328 olle.tornquist@stv.uio.no Sør og Sørøstasia, Komparativ politikk, Utviklingsforskning, Demokrati