Personer med emneord «Sosiale bevegelser»

Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47-22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdestudier, Fransk politikk, Fransk historie, Frankrike, Fransk kultur, Fransk samfunn, Sosiale bevegelser, Litteraturvitenskap, Litteratur, EU, Populisme, Høyreekstremisme, Renessansen, Barokken, Litteratur og kropp
Dunlap, Alexander Postdoktor alexander.dunlap@sum.uio.no politisk økologi, kritiske agrarstudier, markedsbasert naturvern, grønn økonomi, naturressurser, fornybar vindenergiutvikling, sosiale bevegelser
Ellefsen, Rune Postdoktor +47 22850128 +47 46799669 (mob) 46799669 rune.ellefsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Sosiale bevegelser, Strafferett og straffeprosess
Flikke, Geir Professor +47-22845948 99357278 geir.flikke@ilos.uio.no Russisk, Russland, Områdestudier, Sosiale bevegelser, Post-kommunisme, Historie, Politisk kultur, Politisk historie
Furseth, Inger Professor +47-22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Høigilt, Jacob Professor +47-22854150 +47-41256832 (mob) 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, nyhetsmedier, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Kjellman, Kjell Erling Førstelektor k.e.kjellman@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kvalitativ metode, Komparativ metode, Politisk sosiologi, Sosiologisk teori, Sosiale bevegelser
Nielsen, Kenneth Bo Førsteamanuensis +47-22858856 94540319 k.b.nielsen@sai.uio.no India, Sosiale bevegelser, Lovverk, Politikk, Kjønn