Personer med emneord «Ritualer»

Navn Telefon E-post Emneord
Amundsen, Arne Bugge Dekan +47-22857629 +47-92244774 (mob) a.b.amundsen@hf.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folklore og folkeminne, Ritualer, Museer og museologi, Norske herregårder
Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47-22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kirkehistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Spansk historie
Endsjø, Dag Øistein Professor +47-22854918 +47-99043311 (mob) d.o.endsjo@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Flikke, Rune Førsteamanuensis +47-22857571 +47-91163956 (mob) rune.flikke@sai.uio.no Natur/kultur, Religion, Ritualer, Sør-Afrika, Domestisering, Medisinsk antropologi
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Nasjonalisme, Representasjon, Etnisitet, Etnografi, Ritualer, Sosialantropologi, Sør-Asia, Diaspora, Mediering, Migrasjon, Sri Lanka
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Ritualer, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk, Kulturarv, Nasjonalisme, Folkelig dikting og fortelling
Hodne, Ørnulf Gjesteforsker 228 56990 Kulturhistorie, Folklore og folkeminne, Heksetro og trolldom, Ritualer, Folkemedisin, Eventyr og sagn
Hovden, Astrid Postdoktor +47-22854487 astrid.hovden@ikos.uio.no Religionshistorie, Buddhisme, Himalaya, Tibet, Kvalitativ metode, Ritualer, Miljø, Klima, Forskningsadministrasjon
Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Emosjoner, Fertilitet, Slektskap, Økologisk antropologi, Kjønn
Hoëm, Ingjerd Professor +47-22856532 ingjerd.hoem@sai.uio.no Identitet, Kognitiv antropologi, Lingvistisk antropologi, Rom/sted, Ritualer, Stillehavet, Polynesia, Tokelau/New Zealand
Ilkama, Ina Marie Lunde Stipendiat +47-22854782 i.m.l.ilkama@ikos.uio.no India, Sør-Asia, Sanskrit, Hinduisme, Religionshistorie, Ritualer
Kolshus, Thorgeir Førsteamanuensis 22854246 99550231 (mob) thorgeir.kolshus@sai.uio.no Politikk, Religion, Ritualer, Utvikling, Stillehavet, Vanuatu, India
Myhre, Knut Christian Forsker +47-22845975 +4745873006 k.c.myhre@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Norge, Tanzania, Finansantropologi, Materiell kultur, Ritualer
Ohrvik, Ane Førsteamanuensis +47-22857837 +47 40854377 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Remme, Jon Henrik Ziegler Førsteamanuensis 22 85 91 08 91155660 j.h.remme@sai.uio.no Ritualer, Religion og ritualer, Kristendom, Sør og Sørøstasia, Filippinene, Slektskap, Sosial organisasjon, filosofi, Tabuer, Personhood, Symboler, Domestisering
Sørum, Arve Professor emeritus +47-22855055 arve.sorum@sai.uio.no Kosmologi, Indonesia, Humanøkologi, Melanesia, Ritualer, Slektskap, Urbefolkninger
Zoller, Claus Peter Professor +47-22858039 c.p.zoller@ikos.uio.no Hindi, Sør-Asia, India, Ritualer