Personer med emneord «Religionsfilosofi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bektovic, Safet Førsteamanuensis +47 22850357 safet.bektovic@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Islamske studier, Religionsfilosofi, Interreligiøs dialog
Bjørdal, Frode Alfson Professor emeritus f.a.bjordal@ifikk.uio.no Filosofi, Logikk, Grunnlagsproblem i matematikk, Semantiske og Mengdeteoretiske Paradoks, Religionsfilosofi
Busch, Emil Junge Stipendiat e.j.busch@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Profesjonsetikk, Religionsfilosofi
Christoffersen, Svein Aage Professor emeritus +47 22850320 s.a.christoffersen@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Dokka, Trond Professor emeritus +47 22850321 +47 93452978 (mob) trond.dokka@teologi.uio.no Systematisk teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Lutherstudier, Dogmatikk, Liturgiske studier
Løland, Ole Jakob Postdoktor, Det teologiske fakultet og fagreferent i teologi, HumSam-biblioteket 22850355 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Det nye testamente, Systematisk teologi, Politikk og religion, Bibelresepsjon, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Mjaaland, Marius Timmann Professor +47 22850341 +47 46 77 99 97 m.t.mjaaland@teologi.uio.no Systematisk teologi, Religionsfilosofi, Sekularisme og sekularitet
Preus, Inger Julie Nygaard Universitetslektor - Filosofi (emeritus) i.j.n.preus@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Etikk, Feministisk filosofi, Makt og avmakt, Religionsfilosofi, Tidsfilosofi
Sabet Sarvestany, Raha Forsker r.s.sarvestany@teologi.uio.no Kjønn og religion, Interreligiøse studier, Nyreligiøse bevegelser, Religionsfilosofi, Feministisk teori og metodologi, Kjønn seksualitet og religion, Politikk og religion, Arabisk
Salomonsen, Jone Professor +47 22850373 jone.salomonsen@teologi.uio.no Kjønn og religion, Systematisk teologi, Ritualstudier, Liturgiske studier, Kontekstuell teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Shah, Farhan Stipendiat +47 97798400 (mob) +47-228550333 farhan.shah@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Islamske studier, Religionsfilosofi, Interreligiøs dialog
Tonstad, Linn Marie Professor II l.m.tonstad@teologi.uio.no Systematisk teologi, Kjønn og religion, Dogmatikk, Kjønn seksualitet og religion, Politisk teologi, Religionsfilosofi