Personer med emneord «Nordisk litteratur»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersen, Per Thomas Professor +47 22856954 +47 98425903 (mob) p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bjorvand Bjørkøy, Aasta Marie Instituttleder +47-22856870 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bliksrud, Liv Professor emeritus 90694518 (mob) liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47 22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Ibsen, Nordisk litteratur, Oversettelsestudier, Bokhistorie, Resepsjon, Litteratursosiologi, Vestlig esoterisme
Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Bokhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Evensen, Nina Marie Forsker/datarøkter +47-92060359 (mob) n.m.evensen@ibsen.uio.no Det virtuelle Ibsensenteret, Ibsenstage, Digital humaniora, Edisjonsfilologi, Ibsen, Nordisk litteratur
Furuseth, Sissel Professor +47 22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Heggdal, Emma Helene Stipendiat +47 22854876 e.h.heggdal@ilos.uio.no Poesi, Lyrikk, Performativitet, Litteraturteori, Amerikansk litteratur, Nordisk litteratur
Helland, Frode Dekan +47 22858676 93457509 frode.helland@ibsen.uio.no Ibsen studies, Kultur, Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur
Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47 93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap
Mose, Gitte Førsteamanuensis emeritus gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47 22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Oxfeldt, Elisabeth Professor +47 22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Rees, Ellen Senterleder/Professor +47-22858677 +47-98830354 (mob) ellen.rees@hf.uio.no Ibsen, Drama, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Rem, Tore Direktør +47-22856970 +47-47030565 (mob) tore.rem@ilos.uio.no Engelsk, Engelskspråklig litteratur, Nordisk litteratur, Bokhistorie, Verdenslitteratur, Resepsjonsstudier, Biografi
Rustad, Hans Kristian Strandstuen Professor +47 22857901 h.k.s.rustad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Lyrikk, Medieøkologi, Intermedialitet, Sanglyrikk, Digital litteratur
Sæbø, Anne Førstebibliotekar +47 22844025 anne.sabo@ub.uio.no Bibliotek, Nordisk litteratur, Nordisk språk, Litteraturvitenskap, Medievitenskap, Digital humaniora, Bibliografisk arbeid
Vold, Tonje Førsteamanuensis +47 92 23 32 36 tonje.vold@iln.uio.no Litteraturformidling, Postkolonialisme, Rasisme, Feminisme, Samtidslitteratur, Nordisk litteratur, Afrikansk litteratur, barne- og ungdomslitteratur
Yazdan, Benjamin Stipendiat +47 99598043 benjamin.yazdan@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap