Personer med emneord «Machine Learning»

Navn Telefon E-post Emneord
Alay, Özgü Førsteamanuensis ozgua@ifi.uio.no 5G, Internet of Things (IoT), immersive multimedia, Machine Learning
Alwash, Mostafa Postdoktor mostafal@ifi.uio.no Machine Learning, Big Data Analysis, Causality, Simulation
Azab, Abdulrahman Sjefingeniør +47 22840036 +47 46797339 (mob) abdulrahman.azab@usit.uio.no Java, .Net, Python, Docker, Grid computing, High-Performance computing, High-Throughput computing, Bioinformatics, Galaxy, scrum, HTCondor, Singularity, Programmering, Machine Learning, Deep Learning, LIMS, LabKey
Balcells, David Principal Investigator, Senior Researcher david.balcells@kjemi.uio.no chemistry, catalysis, computational and theoretical chemistry, machine learning
Bentsen, Lars Ødegaard Stipendiat l.o.bentsen@its.uio.no Vindkraft, Renewable energy, Machine Learning, deep learning, Artificial intelligence
Erdem, Cagri Stipendiat +47-41320109 cagri.erdem@imv.uio.no Music Technology, HCI, Machine Learning, Artificial Intelligence, Improvisation
Haavardsholm, Trym Universitetslektor trym.haavardsholm@its.uio.no Image analysis, Machine Learning, Computer Vision, Robotics
Helmy, Maged Industrial Ph.D. Candidate - Department of Informatics +47 918 65 680 (mob) magedaa@ifi.uio.no Deep Learning, Machine Learning, Artificial intelligence, Programming, computer vision, convolutional networks, pattern recognition, Image analysis, Image Segmentation
Kippersund, Tor Magne Overingeniør t.m.kippersund@usit.uio.no Mobilapper, Typescript, ReactNative, Machine Learning, Programmering, Frontend, scrum, Agile, git
Kluge, Gert Werner Stipendiat g.w.kluge@fys.uio.no Dark Matter, CTA, Astroparticle physics, Machine Learning
Meng, Li Stipendiat li.meng@its.uio.no Artificial intelligence, Machine learning, Deep learning, Reinforcement learning, Computer vision, Robotics
Nordhagen, Even Marius Stipendiat 480 43 633 e.m.nordhagen@mn.uio.no Computational Physics, Machine Learning
Rasouli, Peyman Stipendiat peymanra@ifi.uio.no Machine Learning, Explainable AI, Knowledge Discovery, Computational Intelligence
Sengupta, Poushali Stipendiat +47 92564187 poushals@ifi.uio.no Machine Learning, energy informatics, privacy, security, network security, distributed systems
Sommervoll, Åvald Åslaugson Stipendiat aavalds@ifi.uio.no Sikkerhet, Machine Learning, cryptography, Cyber Security, Quantum Cryptography, Genetic Algorithm
Tan, Chao External PhD Candidate chaot@ifi.uio.no Software Testing, Synthetic Data Generation, Machine Learning
Velldal, Erik Professor +47 22840119 erikve@ifi.uio.no nlp, språkteknologi, språkprosessering, datalingvistikk, maskinlæring, kunstig intelligens, AI, Machine Learning
Wallace, Benedikte Stipendiat benediwa@ifi.uio.no Machine Learning, Deep Learning, Music and Movement, Kunstig Intelligens, AI, Maskinlæring, artificial intelligence, motion capture
Winther-Larsen, Sebastian Gregorius PhD-Stipendiat 90132437 s.g.winther-larsen@fys.uio.no Machine Learning, Computational Physics
Zhou, Baifan Forsker (Postdoctoral Researcher) baifanz@ifi.uio.no Machine Learning, Semantic Technologies, Industry 4.0