Personer med emneord «Det nye testamente»

Navn Telefon E-post Emneord
Blomkvist, Vemund Førstelektor +47 22850319 vemund.blomkvist@teologi.uio.no Det nye testamente, Gresk, Hebraisk
Joelsson, Linda Kristina Postdoktor l.k.joelsson@teologi.uio.no Det nye testamente, Paulinske studier, Hermeneutikk, Tidlig kristendom, Demokrati og teologi, Religion kropp og seksualitet
Kartzow, Marianne Bjelland Professor +47 22850343 m.b.kartzow@teologi.uio.no Det nye testamente, Kjønn og religion, Hermeneutikk, Den historiske Jesus, Evangelielitteratur
Løland, Ole Jakob Postdoktor, Det teologiske fakultet og fagreferent i teologi, HumSam-biblioteket 22850355 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Det nye testamente, Systematisk teologi, Politikk og religion, Bibelresepsjon, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Moxnes, Halvor +47 22850318 +4790661217 (mob) +47 90661217 halvor.moxnes@teologi.uio.no Det nye testamente, Den historiske Jesus, Hermeneutikk, Kjønn seksualitet og religion, Maskulinitet
Reinertsen, Ellen Aasland Stipendiat +47 95708924 (mob) e.a.reinertsen@teologi.uio.no Det nye testamente, Praktisk teologi, Antikkens religion og kultur, Bibelresepsjon, Evangelielitteratur, Hellige skrifter, Interseksjonalitet, Gresk, Koptisk
Runesson, Anders Prodekan +47 22850305 +4722850305 anders.runesson@teologi.uio.no Det nye testamente, Evangelielitteratur, Paulinske studier, Tidlig kristendom, Antikkens jødedom, Synagogestudier, Gresk, Hebraisk, Latin
Økland, Jorunn Professor +47-93442088 (mob) jorunn.okland@stk.uio.no Kjønn, Feminisme, Religionskritikk, Det nye testamente, Antikkens religion og kultur, Kanon kanonisitet og kanonisering