Personer med emneord «Afrika»

Navn Telefon E-post Emneord
Banik, Dan Professor og forskningsleder +47-22858735 +47-93696583 (mob) dan.banik@sum.uio.no Fattigdom, Mat, Rettigheter, Asia, Afrika, Bistand, Kina
Berkaak, Odd Are Professor +47-22855730 +47-91648323 (mob) o.a.berkaak@sai.uio.no Sanseantropologi, Vestindia, England, Metode, Rom/sted, Afrika, Historisk antropologi, Semiotikk, Materiell kultur
Danielsen, Lotte Stipendiat 97740390 lotte.danielsen@sai.uio.no idenitet, politisk antropologi, medisinsk antropologi, Afrika, Sør-Afrika, Malawi
Geissler, Paul Wenzel Professor +47-22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania, Arktis, Svalbard
Gresko, Kaja Elise Forskningskoordinator +47-22858882 +47-99529448 (mob) k.e.gresko@sum.uio.no CSR, SDGs, Kina, Afrika, Fattigdom og Utvikling
Kloster, Maren Olene Stipendiat +47-22858981 22858981 m.o.kloster@sum.uio.no Afrika, politikk, Global helse, NGOer, mødrehelse
Lie, Ann Louise Stipendiat +47-22850628 a.l.lie@sum.uio.no Ernæring, Afrika, Global helse, Styresett
McNeill, Desmond Emeritus +47-22858991 +47-95031848 (mob) desmond.mcneill@sum.uio.no Styresett, Globalisering, Fattigdom, Forvaltning av naturressurser, Forskerskolen, Bistand, Afrika, Asia
Nustad, Knut Gunnar Instituttleder +47-22858431 (+47) 924 303 65 k.g.nustad@sai.uio.no Domestisering, Økologisk antropologi, Politikk, Nasjon og stat, Makt, Afrika, Sør-Afrika
Pot, Hanneke +47-22858729 hanneke.pot@sum.uio.no Global helse, Afrika, antropologi, produktiv helse, mødrehelse
Roalkvam, Sidsel Senterleder +47-22858796 sidsel.roalkvam@sum.uio.no Global helse, Afrika, Asia
Rosenberg, Milda Nordbø Stipendiat +47-22854165 97947785 m.n.rosenberg@sosgeo.uio.no Kaffe, Klimatilpasning, Verdikjeder, Afrika, Burundi, Utvikling
Skattum, Ingse Professor emerita 228 58514 ingse.skattum@ikos.uio.no Afrika, Fransk
Storeng, Katerini Førsteamanuensis +47-22858883 katerini.storeng@sum.uio.no mødrehelse, Afrika, politikk, Global helse, antropologi
Wethal, Ulrikke Bryn Forsker +47-22858951 u.b.wethal@sum.uio.no Afrika, Kina, Mozambique, Industrial production, Development
Wig, Ståle Stipendiat +47-22854486 +4790523201 stale.wig@sai.uio.no Utvikling, etikk, business, økonomisk antropologi, penger, bistandsarbeid, Afrika, Lesotho, Cuba
Winther, Tanja Førsteamanuensis +47-22858915 tanja.winther@sum.uio.no Energi, klima, kjønn, forbruk, praksis, bærekraftig utvikling, livskvalitet, Asia, Afrika, Norge