Personer med emneord «menneskerettigheter»

Navn Telefon E-post Emneord
Amiry-Moghaddam, Mahmood Reza Professor +47-22851273 +47-91742177 (mob) m.r.amiry-moghaddam@medisin.uio.no Vannkanaler, Astrocytter, Cellevolumregulering, Hjernen og nervesystemet, Menneskerettigheter, Nevrologiske sykdommer
Andenæs, Mads Professor +47-22859382 46624550 (mob) +47 46624550 mads.andenas@jus.uio.no Konkurranserett, Menneskerettigheter, Forvaltningsrett, Internasjonal privatrett, Selskapsrett, Markedsrett, Komparativ rett, Familie- og arverett, Europarett
Andersson, Anna Stipendiat 41281826 (mob) +47 41281826 anna.andersson@nchr.uio.no Humanitærrett, Menneskerettigheter, Konflikt, Folkerett
Astrup, Christian Boe Seniorrådgiver +47-22842052 +47-93030015 (mob) c.b.astrup@nchr.uio.no Menneskerettigheter, Internkommunikasjon, Kommunikasjon, Grafisk profil, Nettredaktør, Konferanser, Pressekontakt, Foto, Samfunnskontakt, Forskningsformidling
Bailliet, Cecilia Marcela Professor +47 22850234 c.m.bailliet@jus.uio.no Folkerett, Menneskerettigheter, Flyktningerett, Fred
Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder: Kina og Øst-asia +47 22 84 20 01/18 +47 99 78 76 44 (mob) c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Bitsch, Anne +47-22858876 +1 (929) 325-4638 anne.bitsch@stk.uio.no Kjønn, Voldtekt, Maskuliniteter, Utviklingsstudier, Kjønnsforskning, Menn, Samfunnsgeografi, Menneskerettigheter, Feministisk teori
Bjørnstøl, Elisabeth Ansvarlig for SMRs tematiske satsning på likhet og ikke-diskriminering/ Ansvarlig for SMRs arbeid med rettstat og rettssikkerhet i Kina 22842074 e.p.bjornstol@nchr.uio.no Kina, Menneskerettigheter, Menneskerettigheter i Kina, Likhet, Ikke-diskriminering, rettssikkerhet
Bruce, Ingvild Stipendiat +47-22845873 +47 907 86 884 ingvild.bruce@jus.uio.no Menneskerettigheter, Politirett, Sikkerhet, Strafferett og straffeprosess
Butenschøn, Nils A Professor +47-22842007 +47-90016143 (mob) +4790016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no demokrati, statsutvikling, Menneskerettigheter, Midtøsten
Eide, Wenche Barth Professor emeritus +47-22851375 w.b.eide@medisin.uio.no Styresett, Menneskerettigheter, Ernæring, Ernæringspolitikk, Retten til mat/Retten til helse, Mor og barn
Ekern, Stener Professor +47-22842005 stener.ekern@nchr.uio.no Kulturelt mangfold, Urfolk, Politisk og juridisk antropologi, Sør- og Mellomamerika, Menneskerettigheter
Elster, Jakob Førsteamanuensis +47-22845530 jakob.elster@nchr.uio.no etikk, forskningsetikk, bioetikk, menneskerettigheter, politisk filosofi, autonomi
Endsjø, Dag Øistein Professor 22854918 99043311 (mob) d.o.endsjo@hf.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Engström, Josefin Natalie Stipendiat +47-22859987 j.n.engstrom@jus.uio.no Internasjonale domstoler, Internasjonal offentlig rett, Internasjonal investeringsrett, Voldgiftsrett (norsk og internasjonal), Menneskerettigheter
Eriksen, Christoffer Conrad Professor +47-22850258 c.c.eriksen@jus.uio.no Allmenn rettsteori, Statsforfatningsrett, Europarett, Rettskildelære, EU- og EØS-rett, Forvaltningsrett, Rettsfilosofi, Folkerett, Konstitusjonell rett, Menneskerettigheter
Evju, Stein Professor emeritus +47-22859325 stein.evju@jus.uio.no Arbeidsrett, Diskrimineringsrett, Europarett, Komparativ rett, Internasjonal privatrett, Menneskerettigheter
Fauchald, Ole Kristian Professor +47-22850242 o.k.fauchald@jus.uio.no Internasjonal investeringsrett, Naturressursrett, Menneskerettigheter, Miljørett, Internasjonal handelsrett, Folkerett, WTO
Fisher, Aled Dilwyn Stipendiat +47-22842041 a.d.fisher@jus.uio.no menneskerettigheter og miljø, utvikling og fattigdom, miljø og klima, miljø, menneskerettigheter og økonomi, Miljørett, menneskerettigheter og næringsliv, menneskerettigheter og mangfold, Menneskerettigheter
Fjørtoft, Trym Nohr Stipendiat +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 (mob) t.n.fjortoft@arena.uio.no Menneskerettigheter, Legitimitet, Demokrati, Ekspertise, EU
Føllesdal, Andreas Professor +47-99235002 andreas.follesdal@jus.uio.no Legitimitet, Næringslivsetikk, Filosofi, Internasjonale relasjoner, EU, Globalisering, Menneskerettigheter, Rettferdighet, Rettsteori, Demokrati
Garcia-Godos, Jemima Førsteamanuensis +47-22855293 +47 48216138 jemima.garcia-godos@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsstudier, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning, Politisk Geografi, Latin-Amerika, Menneskerettigheter, Post-konflikt samfunn
Hagtvet, Bernt +47-22855177 99575610 bernt.hagtvet@stv.uio.no Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Ideologier, Europeisk politikk, Komparativ politikk
Hellum, Anne Professor +47-22850042 anne.hellum@jus.uio.no Rettssosiologi, Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Utviklingsrett
Helmersen, Sondre Torp +47-22859463 97689780 (mob) s.t.helmersen@jus.uio.no Folkerett, Rettskildelære, Menneskerettigheter, Europarett, Allmenn rettsteori
Høgberg, Benedikte Moltumyr Professor +47-22859450 +47-91548792 (mob) b.m.hogberg@jus.uio.no Menneskerettigheter, Statsforfatningsrett, Forvaltningsrett, Rettskildelære
Høgestøl, Sofie A.E. Stipendiat +47-22850061 94828421 (mob) +47 948 28 421 s.a.hogestol@jus.uio.no internasjonal strafferett, Strafferett og straffeprosess, Menneskerettigheter, Folkerett
Ikdahl, Ingunn Professor 22850046 ingunn.ikdahl@jus.uio.no Diskriminerings- og likestillingsrett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Folkerett, Velferdsrett, Trygderett, Utviklingsrett
Janmyr, Maja Professor maja.janmyr@nchr.uio.no Folkerett, Flyktningerett, Menneskerettigheter
Johansen, Anne Kari B. Rådgiver/Advisor - PERMISJON Kina, Menneskerettigheter, Prosjekt management
Johansen, Stian Øby Førstelektor +47-22859677 93462203 (mob) s.o.johansen@jus.uio.no Europarett, Folkerett, Menneskerettigheter, EØS-rett, Internasjonale Organisasjoner, EU
Kirkebø, Tori Loven Forsker +47-22850211 t.l.kirkebo@jus.uio.no Menneskerettigheter, menneskerettigheter og næringsliv
Kjelling, Teis Daniel Kontorsjef +47-22842012 +47-90085116 (mob) t.d.kjelling@nchr.uio.no Organisasjonsutvikling, Økonomistyring, planarbeid, Personaladministrasjon, Adminstrativ ledelse, Budsjett, Menneskerettigheter
Kullgreen, Cathrine Førstekonsulent +47-22842001 41255879 (mob) +47 41255879 cathrine.kullgreen@nchr.uio.no Arrangementer, Menneskerettigheter, Web publisering, Kontaktpunkt
Larsen, Kjetil Mujezinović Professor 22 84 20 83 411 41 475 (mob) k.m.larsen@jus.uio.no Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, folkerett, krig og konflikt
Lee, Zoë Eunjae Managing Editor/ Research Assistant +47 22842065 eunjae.lee@nchr.uio.no Flyktningerett, Nordic Journal of Human Rights, Menneskerettigheter
Leira, Torkjell Rådgiver +47-22851681 torkjell.leira@nhm.uio.no REDD+, Effekter av klimaendringer, Prosjektledelse, Menneskerettigheter, Brasil, Amazonas, Avskoging, Naturmangfold, Regnskog, Urfolk, Biologisk mangfold
Leiss, Johann Ruben Stipendiat +47 22859619 j.r.leiss@jus.uio.no Internasjonal rett, Komparativ rett, Rettssosiologi, Rettsteori, Internasjonal privatrett, Konstitusjonell rett, Europarett, Menneskerettigheter
Lundberg, Anna Maria C. Førsteamanuensis +47-22842014 a.m.c.lundberg@nchr.uio.no Minoriteter, Kina, Menneskerettigheter, Minoritetsrettigheter
Matlary, Janne Haaland Professor +47-22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Menneskerettigheter, Internasjonal politikk, Sikkerhetspolitikk, Naturrett, Forsvarspolitikk, EU
Rønning, Olaf Halvorsen Stipendiat 97114331 (mob) (+47) 97114331 o.h.ronning@jus.uio.no Rettssosiologi, Sivilprosess, Menneskerettigheter, Rettshjelp, Rettssystemet
Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47-22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Flyktninger, Kjønn, Menneskerettigheter, Makt, Legitimitet, Humanitærrett, Rettssosiologi, Rettsliggjøring
Semb, Anne Julie Instituttleder +47-22856125 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Komparativ politikk, Minoritetsspørsmål, Menneskerettigheter, Politisk teori, Suverenitet, Konflikt, Nordic, Statsborgerskap, Internasjonal politikk
Skarstad, Kjersti kjersti.skarstad@stv.uio.no Politisk teori, Komparativ politikk, funksjonshemmedes rettigheter, Konflikt, Borgerkrig, Kvantitativ metode, funksjonshemming, Internasjonal politikk, Menneskerettigheter
Smith, Peter Scharff Professor +47-22850158 p.s.smith@jus.uio.no Straff, Menneskerettigheter, Fengselstraff, Krigsforbrytelser
Strand, Vibeke Blaker Professor +47-22842092 +47-90204160 (mob) v.b.strand@jus.uio.no Menneskerettigheter, Arbeidsrett, Kvinnerett, Diskriminerings- og likestillingsrett
Sørlie, Anniken Stipendiat +47-22842044 anniken.sorlie@jus.uio.no LHBTI-rettigheter, Likestillings- og diskrimineringsrett, Menneskerettigheter
Tømte, Aksel Rådgiver +47-22842030 99109954 (mob) +47 99 10 99 54 aksel.tomte@nchr.uio.no Naturressurser, menneskerettigheter, skogsforvaltning i Indonesia, indonesisk landsbylov, transmigrasjon, Indonesia, menneskerettigheter og næringsliv, religionsfrihet
Ulfstein, Geir Professor +47-22859446 +47-41470126 (mob) geir.ulfstein@jus.uio.no Miljørett, Menneskerettigheter, Folkerett, Handel, Internasjonal handelsrett, Internasjonale domstoler
Van Der Velden, Maja Førsteamanuensis +47-22852816 majava@ifi.uio.no menneskerettigheter, bærekraftige teknologi, bærekraftsmålene, deltakende design, e-avfall, kjønn, regulering, reparasjon, resirkulering
Vik, Hanne Hagtvedt Førsteamanuensis +47-22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Samtidshistorie, Bistandshistorie, Moderne historie, Menneskerettigheter, USA, Internasjonale organisasjoner, Historie, Internasjonal historie
Wang, Yi Rådgiver +47-22842054 yi.wang@nchr.uio.no Likestilling, Kina, Menneskehandel., Prosjekt management, International samarbeid, Menneskerettigheter
Wikan, Unni Professor emeritus - Sosialantropologisk institutt +47-22855729 unni.wikan@sai.uio.no Identitet, Kjønn, Rettsantropologi, Menneskerettigheter, Ære, Integrering, Indonesia, Kulturteori, Midtøsten, Norden
Wærstad, Tone Linn Postdoktor +47 22850236 t.l.warstad@jus.uio.no Familie- og arverett, Kvinnerett, Menneskerettigheter, Diskriminerings- og likestillingsrett, Internasjonal privatrett
Zyberi, Gentian Professor +47-22842086 gentian.zyberi@nchr.uio.no internasjonal strafferett, Menneskerettigheter, internasjonal humanitærrett, internasjonal rett., menneskerettigheter og konflikt