Personer med emneord «Vikingtid»

Navn Telefon E-post Emneord
Aannestad, Hanne Lovise Overingeniør +47-22859980 40551565 (mob) h.l.aannestad@khm.uio.no museologi, vikingtid, Arkeologi, Arkeologiske gjenstander og samlinger, samlingsforvaltning, jernalder
Bill, Jan Professor +47-22859556 +47-99887225 (mob) jan.bill@khm.uio.no Vikingskipene på Bygdøy, Vikingtid, Arkeologi
Brunstad, Stine Urke Stipendiat +47-22841925 s.u.brunstad@iakh.uio.no Jernalder, Vikingtid, Teori og metode, Runologi, stipendiat arkeologi, Arkeologi
Eriksen, Marianne Hem Førsteamanuensis +47-22851928 m.h.eriksen@khm.uio.no Arkeologi, Materiell kultur, Jernalder, Yngre jernalder, Eldre jernalder, Vikingtid, Bronsealder, Bosetning, Mentalitet i fortiden, Teori og metode, Sosialarkeologi
Gjerpe, Lars Erik Førsteamanuensis +47-22859368 +47-97535560 (mob) l.e.gjerpe@khm.uio.no Arkeologi, Eldre jernalder, Vikingtid, Jordbrukskultur
Knirk, James E Professor emeritus +47-22859756 97874174 (mob) 97874174 knirk@extern.uio.no Runologi, Vikingtid, Arkeologi, Middelalder
Lund, Julie Førsteamanuensis +47-22841941 julie.lund@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Middelalder, Historisk arkeologi
McGraw, Jessica Leigh Rådgiver j.l.mcgraw@khm.uio.no Insulær metallkunst, Vikingtid, Markedsplasser, Bosetningsarkeologi, Arkeologi, Jernalder, Håndverk og produksjon, Vikingtidens dyreornamentikk
McNicol, John Førstelektor 22841944 john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Næss, Ellen Marie Universitetslektor +47-22135287 +47 99713602 e.m.nass@khm.uio.no Utstillinger, Arkeologi, Vikingtid
Pedersen, Unn Førsteamanuensis +47-22841999 +4799518022 unn.pedersen@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Håndtverk, Jernalder, Formidling, Materiell kultur
Rødsrud, Christian Løchsen Rådgiver +47-22859408 +47-97641562 (mob) c.l.rodsrud@khm.uio.no Vikingtid, Graver, Arkeologi, Førromersk jernalder, Keramikk, Bosetningsspor, Romertid, Folkevandringstid, Markedsplasser, Jernalder
Samdal, Magne Senioringeniør +47-22859378 90862202 (mob) 90862202 magne.samdal@khm.uio.no Metodeutvikling, Dokumentasjon, Arkeologi, Vikingtid, GIS, Jernalder
Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 97149914 (mob) +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Politisk kultur, Norge, Kirkehistorie, Middelalder, Kristendom, Historie, Vikinger, Island, Skandinavia, Religion og politikk, Vikingtid, Norrøn religion, Sosialhistorie, Kulturhistorie
Skre, Dagfinn Professor +47-22859565 +47-93029716 (mob) dagfinn.skre@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Vikingtid
Vedeler, Marianne Professor +47-22859569 98654089 marianne.vedeler@khm.uio.no Arkeologi, Klær og tekstiler, smykker, Middelalder, vikingtid, Samlingsforvaltning, Gjenstandskunnskap
Vike, Vegard Konservator/overingeniør +47-22859501 +47-95821322 v.a.vike@khm.uio.no Rekonstruksjon, Konservering, Vikingtid, Gjenstandskunnskap, Middelalder
Wenn, Camilla Cecilie Rådgiver +47-22859435 +47-90404209 (mob) c.c.wenn@khm.uio.no klassisk arkeologi, Tyrkia, Graver, Jernalder, Jernvinne, Jernfremstilling, dyrkningsspor, Italia, Bosetningsarkeologi, romersk keramikk, Vikingtid, Tjæremile, vann og drenering