Personer med emneord «Sosialantropologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Abdel-Fadil, Mona Postdoktor +47-22850425 mona.abdel-fadil@media.uio.no sosialantropologi, Medier og religion, religion og kultur, Medier og kommunikasjon, Islam, Islam Online
Anderson, Astrid Seksjonsleder +47 22857170 +47 99250434 (mob) astrid.anderson@ub.uio.no Bibliotek, Sosialantropologi, Forskning, Undervisning, Papua Ny-Guinea, Melanesia
Bjerregaard, Peter Seniorrådgiver +47-22845779 peter.bjerregaard@khm.uio.no Museologi, Design, Materiell kultur, Kunst og antropologi, Utstillinger, Sosialantropologi, Visuel antropologi
Engebretsen, Elisabeth Lund Førstelektor +47-22858741 e.l.engebretsen@stk.uio.no Feministisk teori; Etnografi; Avfall, Skeiv teori, Globalisering, Bærekraft, Sosialantropologi, Kina, Miljø, LHBT, Slektskap
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Nasjonalisme, Representasjon, Etnisitet, Etnografi, Ritualer, Sosialantropologi, Sør-Asia, Diaspora, Mediering, Migrasjon, Sri Lanka
Hamelink, Akke Wendelmoet Postdoktor +47-22858704 a.w.hamelink@stk.uio.no Flyktningstudier, Feministisk teori, Religion, Sosialantropologi, Kjønnsstudier, Kurdere, Disapora, Syria, Narrative studier, Midtøsten
Karlgård, Tone Cecilie Simensen Universitetslektor +47-22859956 98649563 (mob) +47 98649563 t.c.s.karlgard@khm.uio.no Sosialantropologi, Utstillinger, Prosjektledelse, museologi, Museumspedagogikk
Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 tereza.kuldova@iakh.uio.no Håndtverk, Hierarki, Sosial endring, Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Estetisk økonomi, Organisert kriminalitet, Subkultur, Kriminologi, Verdi, Motorsykkel subkultur, Design, Mote, Gjenger, Kommodifisering
Larsen, Kjersti Professor +47-22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Mobilitet og migrasjon, Indiske hav, Kjønn, Sør-Sudan, Sosialantropologi, Ritualer og kosmologi, Performativitet, Identitet, Religion, Etnografi, Islam
Myhre, Knut Christian Forsker +47-22845975 +4745873006 k.c.myhre@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Norge, Tanzania, Finansantropologi, Materiell kultur, Ritualer
Perminow, Arne Aleksej Førsteamanuensis +47-22859627 a.a.perminow@khm.uio.no Materiell kultur, Polynesia, Oseania, Mobilitet og migrasjon, Museologi, Tonga, Sosialantropologi, Natur og samfunn, Etnografi, Ritualer og kosmologi, Museal representasjon
Pettersen, Lene Universitetslektor 41135061 lene.pettersen@media.uio.no Internett, sosialantropologi, Sosiale medier, teknologi, Samfunnsteori, Strategisk kommunikasjon, Innovasjon
Svendby, Rannveig +47-22858857 41188993 (mob) +47 41188993 rannveig.svendby@stk.uio.no Skjønnhetsidealer, Mannsforskning, Funksjonsnedsettelser, Maskuliniteter, Menn, Sosialantropologi, Medisinsk antropologi, Trafikkulykker, Rehabilitering, Risikoadferd, Kjønnsforskning, Kjønn
Vasstveit, Inger inger.vasstveit@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi
Wang, Tone Rådgiver +47-22851915 97021201 (mob) 97021201 tone.wang@khm.uio.no Etnografi, Utstillinger, Sosialantropologi
Ween, Gro Birgit Seksjonsleder +47-22845919 47338133 (mob) 47338133 g.b.ween@khm.uio.no Arktis, Sosialantropologi, Menneske-dyr relasjoner, Rettigheter, Australia, Forvaltning, Materialitet, Urfolk, Verdensarv, Etnografi
Znotins, Ralfs Seniorkonsulent +47-22859513 ralfs.znotins@khm.uio.no Databaser, Etnografi, Katalogisering, Klassifikasjon, Sosialantropologi