Personer med emneord «Norge»

Navn Telefon E-post Emneord
Eriksen, Thomas Hylland Professor +47-22844128 90050293 (mob) t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisering, Modernitet, Kultur, Identitet, Norge, Karibia
Führer, Laura Maria Stipendiat l.m.fuehrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Gross, Lena Stipendiat lena.gross@sai.uio.no Globalisering, Miljø, Makt, Ressursforvaltning, Sosial endring, Canada, Grønland, Norge
Høgblad, Tone Stipendiat tone.hogblad@sai.uio.no Religion, Kristendom, Politikk, Likhet, Sosial endring, Økonomisk antropologi, Norden, Norge
Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no Pedagogikk, Ungdom, Kjønn, Kjønnsforskning, Generasjon, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Moderne oppvekst, Identitetprosesser og læring, Danning, Kina, Norge, kvalitative metoder
Myhre, Knut Christian Forsker +47-22845975 +4745873006 k.c.myhre@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Norge, Tanzania, Finansantropologi, Materiell kultur, Ritualer
Naderer, Max Stipendiat max.naderer@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Skandinavia, Kulturhistorie, Politisk kultur, Norge
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Nordeide, Anita Stipendiat 90825564 anita.nordeide@sai.uio.no Natur, naturforvaltning, materialitet, menneske–dyr-relasjoner, Norden, Norge
Nysether, Hilde Andrea Stipendiat +47-22857767 91364591 h.a.nysether@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Norge, Island, Skandinavia, Politisk kultur, Nettverk, Vennskap, Religionsskifte
Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 97149914 (mob) +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Politisk kultur, Sosialhistorie, Religion og politikk
Sinding-Larsen, Henrik Forsker +47-22180199 henrik.sinding-larsen@sai.uio.no Kulturbegreper, Globalisering, Miljø, Vitenskapsteori, Norge
Winther, Tanja Førsteamanuensis +47-22858915 tanja.winther@sum.uio.no Energi, klima, kjønn, forbruk, praksis, bærekraftig utvikling, livskvalitet, Asia, Afrika, Norge