Personer med emneord «Legitimitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Eriksen, Andreas Postdoktor +47-22858865 andreas.eriksen@arena.uio.no Legitimitet, Rollemoral, Normativ kognitivisme, Profesjonell dømmekraft, Offentlig fornuft
Eriksen, Erik Oddvar Professor og senterleder 22 85 88 70 909 58 187 (mob) e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Fjørtoft, Trym Nohr Stipendiat +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 (mob) t.n.fjortoft@arena.uio.no Menneskerettigheter, Legitimitet, Demokrati, Ekspertise, EU
Føllesdal, Andreas Professor +47-99235002 andreas.follesdal@jus.uio.no Legitimitet, Næringslivsetikk, Filosofi, Internasjonale relasjoner, EU, Globalisering, Menneskerettigheter, Rettferdighet, Rettsteori, Demokrati
Katsaitis, Alexander Postdoktor +47 22 85 88 61 alexander.katsaitis@arena.uio.no EU, Legitimitet, Mixed Methods, Interessegrupper, Deliberasjon, Politisering, Europaparlamentet
Lord, Christopher Professor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Menéndez, Agustín José Seniorforsker + 47 22 85 87 00 a.j.menendez@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Konstitusjonalisme, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47-22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Flyktninger, Kjønn, Menneskerettigheter, Makt, Legitimitet, Humanitærrett, Rettssosiologi, Rettsliggjøring
Trenz, Hans-Jörg Professor + 47 22 85 88 16 h.j.trenz@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Det sivile samfunn, Europeisk identitet, Legitimitet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU