Personer med emneord «Komparativ politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aamodt, Solveig Forsker +47-97501747 (mob) solveig.aamodt@arena.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Klimapolitikk, Store utviklingsland, EU og klimarettferdighet
Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47-22858198 e.h.allern@stv.uio.no Komparativ politikk, Nordic, Interesseorganisasjoner, Politiske partier, Demokrati, Valg og Demokrati
Bakke, Elisabeth Førsteamanuensis +47-22856643 elisabeth.bakke@stv.uio.no Parti, Slovakia, Europa og EU, Elite, Tsjekkia, Nasjonalisme, Sentral-Europa, Visegrád, Komparativ politikk
Baldersheim, Harald Professor emeritus +47-22857189 91690434 (mob) 916 90 434 harald.baldersheim@stv.uio.no Valg og Demokrati, Europeisk forvaltning og demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Komparativ politikk, Regionalisering, Bypolitikk
Bjørklund, Tor tor.bjorklund@stv.uio.no Folkeavstemning, Innvandring, Nordic, Komparativ politikk, Valg, Høyreradikale partier
Bratberg, Øivind Førstelektor +47-22855168 +47-97625415 (mob) 976 25 415 oivind.bratberg@stv.uio.no Storbritannia, Komparativ politikk, sosialdemokrati, Kvalitativ metode
Bølstad, Jørgen Postdoktor +47-22858818 jorgen.bolstad@arena.uio.no Komparativ politikk, Demokrati, Europeisk integrasjon, Kvantitativ metode, Representasjon, EU, Politisk økonomi, Offentlig politikk, Finanskrise
Fazekas, Zoltán Postdoktor +47-22855122 zoltan.fazekas@stv.uio.no Politisk psykologi, Kvantitativ metode, Komparativ politikk
Gjerløw, Haakon Stipendiat haakon.gjerlow@stv.uio.no Politisk økonomi, Kvantitativ metode, Komparativ politikk
Hagtvet, Bernt +47-22855177 99575610 bernt.hagtvet@stv.uio.no Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Ideologier, Europeisk politikk, Komparativ politikk
Hansen, Vibeke Wøien Postdoktor +47-22855595 v.w.hansen@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, EU, Metode
Heidar, Knut Professor +47-22855167 knut.heidar@stv.uio.no Norsk politisk historie, Komparativ politikk, Politiske partier, Nordic
Hellevik, Ottar Professor emeritus ottar.hellevik@stv.uio.no Nordic, Valg og Demokrati, Ulikhet, Metode, Livskvalitet, Verdier, Komparativ politikk, Opinion
Hermansen, Silje Synnøve Lyder Postdoktor +47-22856159 40499107 s.s.l.hermansen@jus.uio.no Juridisk adferd, lovgivende politikk, EU-domstolen, Komparativ politikk
Hesstvedt, Stine Stipendiat stine.hesstvedt@arena.uio.no Ekspertise, Komparativ politikk, Politiske holdninger og verdier, Kvantitativ metode
Hillesund, Solveig Stipendiat +47-22845824 solveig.hillesund@stv.uio.no Ulikhet, Metode, Krig og konflikt, Komparativ politikk, Ikkevoldelige protesformer
Holtermann, Helge Postdoktor +47-22855116 helge.holtermann@stv.uio.no Mixed Methods, Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Konflikt, Vold, Borgerkrig
Høyland, Bjørn Professor +47-22858598 bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Jupskås, Anders Ravik Forsker +47-22857642 +47-99649042 (mob) a.r.jupskas@c-rex.uio.no Politiske partier, Ekstremisme, Komparativ politikk, Valg og Demokrati
Knutsen, Carl Henrik Professor +47-22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Internasjonal politikk, Demokrati, Spillteori, Politisk økonomi, Anvendt statistikk, Komparativ politikk, Diktatur, Metode, Økonomisk vekst
Knutsen, Oddbjørn Professor +47-22854279 oddbjorn.knutsen@stv.uio.no Europeisk politikk, Politiske holdninger og verdier, Komparativ politikk, Statistikk, Politiske konfliktlinjer, Valg, Forskningsmetode
Krogstad, Anne Professor +47-22844394 anne.krogstad@sosgeo.uio.no Sosiologi, Symboler, Komparativ politikk, Valg og demokrati, Kultursosiologi
Langsæther, Peter Egge Stipendiat p.e.langsather@stv.uio.no Metode, Klasse, Valg og Demokrati, Statistikk, Komparativ politikk, Konfliktlinjer
Rose, Lawrence E Professor emeritus +47-22855175 l.e.rose@stv.uio.no Statsvitenskap, Statistikk, Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Kommunepolitikk, Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Metode
Semb, Anne Julie Instituttleder +47-22856125 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Komparativ politikk, Minoritetsspørsmål, Menneskerettigheter, Politisk teori, Suverenitet, Konflikt, Nordic, Statsborgerskap, Internasjonal politikk
Skarstad, Kjersti kjersti.skarstad@stv.uio.no Politisk teori, Komparativ politikk, funksjonshemmedes rettigheter, Konflikt, Borgerkrig, Kvantitativ metode, funksjonshemming, Internasjonal politikk, Menneskerettigheter
Stokke, Kristian Professor +47-22855242 97014168 (mob) +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Demokrati, Samfunnsgeografi, Makt-identitet-politikk, Utvikling-politikk-miljø, Minoriteter, Utviklingsforskning
Strand, Håvard Førsteamanuensis +47-22855198 havard.strand@stv.uio.no Utviklingsforskning, Komparativ politikk, Valg og Demokrati
Sundsbak, Ragnhild Univ.bibliotekar +47-22854708 ragnhild.sundsbak@ub.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Bibliotek, EndNote, Kjønn, Komparativ politikk, Statsvitenskap
Søyland, Martin G. Stipendiat +47 93662683 m.g.soyland@stv.uio.no Parlamentarisme, Stortinget, Natural Language Processing, Statistikk, Metode, Komparativ politikk
Törnquist, Olle Professor +47-22855328 olle.tornquist@stv.uio.no Sør og Sørøstasia, Komparativ politikk, Utviklingsforskning, Demokrati