Personer med emneord «Klasseromsforskning»

Navn Telefon E-post Emneord
Arnseth, Hans Christian Førsteamanuensis og forskningsleder +47-22855348 +47-92245443 (mob) h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Identitetprosesser og læring
Beiler, Ingrid Rodrick Stipendiat i.r.beiler@ils.uio.no Sosiolingvistikk, Skriving, Flerspråklighet, Språktilegnelse, Engelsk, Lingvistisk etnografi, Engelskdidaktikk, Språkvitenskap og lingvistikk, Klasseromsforskning, Læring og utdanning
Bergem, Ole Kristian Forsker +47-22844125 o.k.bergem@ils.uio.no Klasseromsforskning, Læring og utdanning, Matematikkdidaktikk, EKVA., Fagdidaktikk
Blikstad-Balas, Marte Førsteamanuensis +47-22850223 90824582 (mob) 908 24 582 marte.blikstad-balas@ils.uio.no Fagdidaktikk, Klasseromsforskning, Norskfaget, Tekstbasert læring, Læring og utdanning, Leseforståelse, Kunnskap i skolen
Brevik, Lisbeth M. Førsteamanuensis +47-22856330 +47-90036500 (mob) 90036500 l.m.brevik@ils.uio.no Engelskdidaktikk, Lesing, Vurdering, Yrkesretting, Læring og utdanning, Klasseromsforskning
Erstad, Ola Instituttleder +47-22855216 +47-92421396 (mob) ola.erstad@iped.uio.no IKT og læring, Moderne oppvekst, Klasseromsforskning, Pedagogikk, Formell og uformell læring, Kunnskap i skolen, Skoleutvikling
Fredlund, Tobias Postdoktor tobias.fredlund@ils.uio.no Variasjonsteori, Klasseromsforskning, Fagdidaktikk, Lærerutdanning, Naturfagdidaktikk, Sosialsemiotikk
Jenset, Inga Staal Postdoktor 98853440 (mob) i.s.jenset@ils.uio.no Klasseromsforskning, Fagdidaktikk, Lærerutdanningsforskning, Lærerutdanning, Praksis, Pedagogikk
KIeven, Thor Arnfinn Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 t.a.kleven@iped.uio.no Kvalitativ metodologi, Klasseromsforskning, Pedagogikk, Lærerutdanningsforskning, Kvantitativ metodologi
Klette, Kirsti Professor +47-22855285 kirsti.klette@ils.uio.no Klasseromsforskning, Læringsutbytte, Videoanalyse, Læring og utdanning, Pedagogikk
Knain, Erik Professor +47-22858252 erik.knain@ils.uio.no Inquiry-based learning, Naturfagdidaktikk, scientific literacy, Klasseromsforskning, Socio-scientific issues
Lund, Andreas Professor +47-22855068 andreas.lund@ils.uio.no Læring og IKT, Interaksjon, Design, Lærerrollen, Undervisning, digitale læringsomgivelser, Klasseromsforskning, Engelskdidaktikk, Lærerutdanning, Vurdering
Luoto, Jennifer Maria Stipendiat j.m.luoto@ils.uio.no Klasseromsforskning, Spesialpedagogikk, Comparative Education, Multicultural Education
Rasmussen, Ingvill Førsteamanuensis +47-22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no IKT og læring, Samtaler, Design-based research, Klasseromsforskning, Kvalitativ metodologi, Rådgivning, Dialog i klasserommet, Samarbeidslæring, Sosiale medier, 21st century skill, Literacy, Pedagogikk
Silseth, Kenneth Førsteamanuensis +47-22857637 kenneth.silseth@iped.uio.no Pedagogikk, Sosiokulturell teori, IKT og læring, Klasseromsforskning, Identitetprosesser og læring, Moderne oppvekst
Vestøl, Jon Magne Professor. Prodekan for studier 22844595 41450259 (mob) j.m.vestol(alfakrøll)ils.uio.no Fagdidaktikk, Læring og utdanning, Klasseromsforskning, Læring og utdanning
Øzerk, Kamil Professor +47-22855347 kamil.ozerk@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Læringsutbytte, Utdanningsreformer, Tilpasset og inkluderende opplæring, Klasseromsforskning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Læreplanstudier